Praca zdalna to coraz bardziej popularny sposób na życie. Polega ona na tym, że pracujemy z dowolnego miejsca na świecie, a nie jesteśmy ograniczeni do jednego biura. Możemy pracować z domu, w kawiarni, a nawet w podróży. Wiele osób decyduje się na taki sposób życia, ponieważ jest on bardziej elastyczny i daje więcej swobody. Nie musimy dojeżdżać do pracy, a praca nie ogranicza nas do jednego miejsca. Jednak praca zdalna nie jest dla każdego. Może być trudna dla osób, które źle radzą sobie z samodyscypliną i potrzebują motywacji ze strony szefa. Może być też ciężka dla osób, które mają trudności w odróżnieniu pracy od życia prywatnego. Dla wielu osób praca zdalna to jednak ideał. Jeśli jesteśmy samodyscyplinowani i potrafimy odnaleźć się w takim trybie życia, to może on być dla nas wymarzonym rozwiązaniem. 

Plusy i minusy pracy zdalnej Plusy pracy zdalnej 

• Elastyczny grafik – pracujemy kiedy chcemy i gdzie chcemy. Nie musimy dojeżdżać do biura i tracić czasu w korkach. Możemy też pracować z dowolnego miejsca na świecie, a nie jesteśmy ograniczeni do jednego miejsca. 

• Więcej swobody – praca zdalna daje nam więcej swobody i możliwości niż praca w biurze. Możemy decydować o tym, jak chcemy spędzać nasz czas wolny i ile czasu chcemy przeznaczyć na pracę. 

• Oszczędność pieniędzy – pracując zdalnie, nie musimy płacić za dojazd do pracy i nie tracimy czasu w korkach. Możemy też część swojego biura zrobić w domu i oszczędzić pieniądze. Minusy pracy zdalnej 

• Samotność – pracując zdalnie, możemy czuć się samotni. Nie mamy bezpośredniego kontaktu z innymi ludźmi i możemy czuć się izolowani. 

• Brak motywacji – pracując zdalnie, możemy mieć problem z motywacją. Nie mamy bezpośredniego kontaktu z szefem i możemy czuć się zagubieni. 

• Ciężki do odróżnienia od życia prywatnego – praca zdalna może być trudna do odróżnienia od życia prywatnego. Możemy mieć problem z tym, żeby oddzielić pracę od życia prywatnego i możemy mieć trudności ze znalezieniem równowagi.

Powrót do góry
facebook