miasto

Katowice to bardzo intrygujące i zaskakujące miasto. Wywołuje skrajne emocje: albo się go kocha albo nienawidzi, ale jedno jest pewne, nie da się obok niego przejść obojętnie. Pierwsze wrażenie sprawia jako małe, niezadbane i trochę przykurzone ciemnymi dymami. Jednak po głębszym poznaniu miasto to zaskakuje swoim  pięknem i niesamowitym urokiem nie tylko dzielnic robotniczych. Bloki i kamienice z czerwonej cegły(jakby z innej epoki, tzw. ,, familoki”) robią niesamowite wrażenie. O każdej porze dnia ma swój charakter. Cały Śląsk to magnetyczny region Polski, wręcz idealny na plener fotograficzny. 
W regionie aglomeracji śląskiej znajduje się także wiele atrakcji do zwiedzania. Zaczynam od znanego dla każdego Spodka znajdującego się tuż przy rondzie im. Generała Jerzego Ziętka. Warto pospacerować dookoła i zrobić zdjęcie obok Pomnika Powstańców Śląskich. Warto kilka chwil stanąć nad miejscem gdzie swoje piosenki pisał Mirek Breguła, lider zespołu Uniwers.  
Piękne miejsce i wspaniali ludzie. Spędzanie czasu w takiej okolicy z pewnością poprawi Twój nastrój i Twoje nastawienia do otaczającego Cię świata. 
Co jeszcze może zachwycić w Katowicach? Otóż odpowiedź jest jest prosta. To Muzeum Historii Gitary, bardzo klimatyczne i oryginalne. 
Wracając do Spodka trzeba przypomnieć o różnorakich imprezach odbywających się w tym miejscu, począwszy od koncertów światowych gwiazd estrady, poprzez występy wyjazdowe polskich Teatrów kończąc na imprezach sportowych czy  targach o różnych zakresach tematycznych. 
Nikiszowiec, dawniej niechlubna dzielnica Katowic, obecnie to duma i wizytówka tego Miasta.  To serce Śląska, które ostatnio stało się bardzo modne dla turystów. Polecam spacer,  mi zwiedzanie zajęło kolo  godziny, wolnym tempem.  Trzeba tu koniecznie odwiedzić oddział Muzeum Historii Katowic, w którym odtworzono wnętrza górniczego mieszkania i pralni. 
Na uwagę zasługuje także przepięknie zaaranżowany Dworzec PKP i te toalety, każda zrobiona w innym stylu i kolorze. 
Kopalnie, interesująca zabudowa, niezwykli ludzie, wspaniały klimat, dzięki któremu  odnajdziesz spokój i naładujesz baterie! Po prostu Śląsk jakiego nie znacie!

Powrót do góry
facebook